Warning: simplexml_load_file(http://www.geoplugin.net/xml.gp?ip=35.175.120.59): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /usr/home/nsns/domains/braciaremont.pl/public_html/index.php on line 2 Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://www.geoplugin.net/xml.gp?ip=35.175.120.59" in /usr/home/nsns/domains/braciaremont.pl/public_html/index.php on line 2 Aktualności - Bracia Remont - remonty Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Aktualności

2013-02-20

Jak dobrze wyciszyć ścianę?

Problemy z głośnymi sąsiadami, albo synem uczącym się grać na gitarze? Czas wyciszyć ścianę:) W budownictwie z wielkiej płyty, czy nawet nowo budowanych blokach i domach problemy ze słabo wyciszonymi ścianami są codziennością. W nowym jak i starym budownictwie wynikają z oszczędności na materiale, ma być tanio i szybko - rzadko jakość jest na pierwszym miejscu, chyba, że sami nad tym czuwamy.
Najlepszym sposobem na wyciszenie ściany jest zbudowanie przy ścianie konstrukcji stalowej i wypełnienie jej wełną mineralną do wygłuszeń. Im gęstsza i grubsza mata wygłuszeniowa tym lepiej. Najlepiej stosować profile o szerokości 70 lub 100mm - co za tym idzie profile wypełniamy wełną o podobnej grubości.Żeby konstrukcja spełniała w pełni swoją rolę - wygłuszenie, należy zastosować tzw. obwodowe taśmy izolacyjne, taśmy wygłuszeniowe. Obwodowa taśma izolacyjna eliminuje ryzyko przenoszenia się dźwięków przez połączenia ścianki z innymi przegrodami konstrukcyjnymi budynku. Poniżej rysunek pokazujący gdzie stosuje się taśmy:Dla lepszego wygłuszenia, ale i wzmocnienia ściany dobrze jest zastosować podwójną płytę gipsowo-kartonową od frontu profili. Stelaże powinny być wykonywane przez fachowców, nieprawidłowe wykonanie stelaża na pewno w przyszłości odwdzięczy się popekanymi scianami czy chwiejącymi się płytami. 


Kontakt z nami

Komunikacja i dobra znajomość potrzeb Klienta znacznie przyśpieszają działanie.

phone.png, 13kB888 358 222 biuro@braciaremont.pl

 

 

footer_foto.gif, 19kB

Sprawdź nas!

Indywidualne podejście do każdego remontu, połączone z profesjonalnym doractwem i wyceną.

clock.png, 12kB

 

NIE CZEKAJ ! ZADZWOŃ !

tel. 888 358 222