Warning: simplexml_load_file(http://www.geoplugin.net/xml.gp?ip=35.175.120.59): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /usr/home/nsns/domains/braciaremont.pl/public_html/index.php on line 2 Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://www.geoplugin.net/xml.gp?ip=35.175.120.59" in /usr/home/nsns/domains/braciaremont.pl/public_html/index.php on line 2 Aktualności - Bracia Remont - remonty Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Aktualności

2013-02-20

Stiuk wenecki czy klasyczny ?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje stiuku, stiuk wapienny - wenecki oraz stiuk akrylowy - klasyczny. Oto kilka praktycznych różnic....

STIUK WENECKI A KLASYCZNY


Stiuk klasyczny - akrylowy - jest to najbardziej polularny stiuk na rynku, ma wysoki połysk dzięki czemu uzuskujemy dużą głebię wizualną, używany jest tam gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą np.: przedpokuj, pokój, itp., jego masa to głównie składniki na bazie akrylu - nienaturalne.
Często zadajecie Państwo pytanie czy zastosowanie stiuku akrylowego bedzie zapobiegać pękaniu ścian... niestety NIE, warstwa gotowego stiuku klasycznego ma mniej niż 0,5mm, tak więc peknięcia na ścianach będą także widoczne na stiuku.

Stiuk wenecki - wapienny - rzadziej używany w dekorowaniu wnętrz, stiuk wenecki ma mniejszy połysk, raczej satynowy - dla niektórych jest to zaletą ponieważ bardziej przypomina naturalny kamień, a dla innych wadą, ponieważ nie ma tego co oczekujemy po stiuku czyli połysku. Stiuk wenecki jest mieszanką naturalnych składników, jest "eko", jest bakteriobójczy, pleśniobójczy. W przeciwieństwie do konkurenta możemy go zastosować na przykład na tzw. "kołnierz" w kuchni pommiędzy blatem a meblami.

Wodoodporny stiuk ?....
Fox w swojej ofercie posiada tynk strukturalny, który wizualnie przypomina stiuk, jest to Dekoracyjny tynk strukturalny MARRAKESH TADELAKT firmy FOX DEKORATOR. Może być stosowany tam gdzie sciana ma bezpośredni kontakt z wodą np.: pod prysznicem - efekt powalający! Jest bardzo trudny i czasochłonny w wykonaniu, ale efekt jest nie do opisania.

W razie pytań proszę o kontakt: 888 358 222 - Łukasz

Kontakt z nami

Komunikacja i dobra znajomość potrzeb Klienta znacznie przyśpieszają działanie.

phone.png, 13kB888 358 222 biuro@braciaremont.pl

 

 

footer_foto.gif, 19kB

Sprawdź nas!

Indywidualne podejście do każdego remontu, połączone z profesjonalnym doractwem i wyceną.

clock.png, 12kB

 

NIE CZEKAJ ! ZADZWOŃ !

tel. 888 358 222